Korzenica, gm. Laszki
powiat jarosławski

605 102 495

Sezon 2023

AKTUALNOŚCI


ZAKOŃCZENIE SEZONU WĘDKARSKIEGO 2023

Informujemy, że Łowisko Specjalne będzie czynne do dnia 01 października 2023 roku. Od dnia 02 października 2023 roku Łowisko Specjalne będzie nieczynne. Serdecznie dziękujemy Wszystkich którzy odwiedzili nas w tym roku i zapraszamy ponownie w nowym sezonie wędkarskim 2024. 


Ze względu na małą powierzchnię linii brzegowej łowiska specjalnego (wąskie groble) oraz dużą ilością wędkarzy wędkujących zarówno w dzień jak i w nocy, prawo przebywania w miejscu przeznaczonym do wędkowania tzn. na stanowiskach wędkarskich usytuowanych wzdłuż linii brzegowej łowiska specjalnego mają tylko i wyłącznie osoby wędkujące które zapłaciły za wędkowanie w dzień lub w nocy. Powyższa zasada obowiązuje od dnia 17.05.2023 r. do odwołania.


Informujemy, że oprócz dni w których łowisko jest regularnie czynne w sezonie tj. od środy do niedzieli, w 2023 roku łowisko będzie otwarte dla wędkarzy dodatkowo w święta państwowe i kościelne wypadające w poniedziałki i wtorki tj.:
01 - 02 MAJA 2023 r.
14 - 15 SIERPNIA 2023 r.


Wędkarzy zainteresowanych zakupem złowionego karpia (karpie w przedziale wagowym 1.5 kg - 2.5 kg)

zapraszamy do łowienia na małym zbiorniku tzw. TRÓJKĄT.


OPŁATA ZA WĘDKOWANIE: 20 zł za wędkę
CENA KARPIA - 20 zł za kilogram


OTWARCIE SEZONU WĘDKARSKIEGO 2023

SOBOTA 8.04.2023 r.

 

NOWE OPŁATY ZA WĘDKOWANIE DZIENNE OBOWIĄZUJĄCE OD SEZONU 2023:

 • 20 ZŁ ZA PIERWSZĄ WĘDKĘ, 15 ZŁ ZA KAŻDĄ KOLEJNĄ WĘDKĘ - MAKSYMALNA ILOŚĆ WĘDEK: 3

 

POZOSTAŁE ZASADY OBOWIĄZUJĄCE OD SEZONU 2022:

 • WĘDKOWANIE DZIENNE I NOCNE
 • NA ŁOWISKU OBOWIĄZUJE ZASADA "NO KILL" (ZŁAP I WYPUŚĆ)
 • STAWY RYBNE NIE PROWADZĄ SPRZEDAŻY ZŁOWIONYCH RYB
 • ZAKAZ PRZETRZYMYWANIA ZŁOWIONYCH RYB W SIATKACH WĘDKARSKICH ORAZ W WORKACH KARPIOWYCH
 • KAŻDA ZŁOWIONA RYBA MUSI BYĆ NIEZWŁOCZNIE WYPUSZCZONA DO ŁOWISKA
 • OBOWIĄZEK UŻYWANIA MAT WĘDKARSKICH DO ODHACZANIA ZŁOWIONYCH RYB

 

GODZINY WĘDKOWANIA

WĘDKOWANIE DZIENNE:

 • OD ŚRODY DO NIEDZIELI W GODZINACH OD 06:00 DO 19:00

WĘDKOWANIE NOCNE:

 • SZYBKA NOCKA - OD ŚRODY DO NIEDZIELI W GODZINACH OD 19:00 DO 07:00
 • WĘDKOWANIE DOBOWE - OD 07:00 W ŚRODĘ DO 07:00 W NIEDZIELĘ

 

OD NIEDZIELI GODZ. 19:00 DO ŚRODY GODZ. 06:00 ŁOWISKO JEST NIECZYNNE

 


CENNIK


WĘDKOWANIE DZIENNE:

 • 20 ZŁ ZA PIERWSZĄ WĘDKĘ, 15 ZŁ ZA KOLEJNĄ WĘDKĘ - MAKSYMALNA ILOŚĆ WĘDEK: 3

 

WĘDKOWANIE NOCNE:

 • SZYBKA NOCKA - 45 ZŁ (ILOŚĆ WĘDEK - 2), 15 ZŁ ZA KOLEJNĄ WĘDKĘ - MAKSYMALNA ILOŚĆ WĘDEK: 3
 • WĘDKOWANIE DOBOWE - 60 ZŁ (ILOŚĆ WĘDEK - 3)

Łowisko Specjalne

Stawy rybne w Korzenicy od 1990 roku należą do Jacka Stoltmana. Położone są w samym środku lasu w sołectwie Korzenica, gmina Laszki, powiat jarosławski. Całkowita powierzchnia stawów wynosi 21, 20 hektara z czego 4,50 hektara zajmuje łowisko specjalne.

Więcej ...

Materiał Zarybieniowy

W okresie wiosennym oraz jesiennym prowadzona jest sprzedaż materiału zarybieniowego ( kroczek, narybek) karpia oraz w mniejszych ilościach innych gatunków ryb. Planowany zakup oraz ceny należy uzgadniać z gospodarzem stawów.

Więcej ...

Mistrzowie Haczyka

Chcesz zostać jednym z MISTRZÓW HACZYKA? Chcesz aby twoją wędkarską zdobycz zobaczyli inni? Nic prostszego. Wybierając się na łowisko specjalne do Korzenicy zabierz ze sobą aparat fotograficzny, złów rybę a następnie zrób sobie z nią zdjęcie i prześlij je do nas.

Więcej ...

Korzenica i okolica

Kilka historycznych rybek...

... i historii o naszym regionie.

ROK 2012. Tołpyga.

ROK 2014. Szczupak.

ROK 2017. Sum.

Wieś Korzenica leży w północnej części Gminy Laszki. Geograficznie należy do Kotliny Sandomierskiej. Zabudowa wsi zlokalizowana jest na części Płaskowyżu Tarnogrodzkiego – Garbie Jaworowskim. Przez wieś przepływają cieki wodne. Wzdłuż ściany lasu, od północnej strony zlokalizowana jest linia kolejowa relacji Munina – Bełżec z przystankiem PKP Korzenica – Zagrody.

Gmina Laszki położona jest w południowo - wschodniej części Polski, administracyjnie w województwie podkarpackim, we wschodniej części powiatu jarosławskiego. W skład gminy wchodzą sołectwa: Bobrówka, Bukowina, Charytany, Czerniawka, Korzenica, Laszki, Miękisz Nowy, Miękisz Stary, Tuchla, Wietlin Pierwszy, Wietlin Trzeci, Wietlin Wieś oraz Wysocko. Gmina zajmuje obszar 137,85 km2, zamieszkiwany przez ok. 7200 mieszkańców.

PODKARPACIE. W 2018 r. Bieszczadzki Park Narodowy i Magurski Park Narodowy obejmowały łącznie 2,6% powierzchni województwa podkarpackiego, co pod względem udziału powierzchni parków narodowych w geograficznej powierzchni województwa, plasowało Podkarpacie na 2. miejscu w kraju. W 2018 roku obszary o szczególnych walorach przyrodniczych prawnie chronione, na Podkarpaciu miały powierzchnię 801,3 tys. hektarów, co stanowiło 44,9% geograficznej powierzchni woj. podkarpackiego.